Vinařství

Tisk
PDF

vinarstvi

Vinařství rodiny Buriánkovy se nachází v malé jihomoravské obci Hlohovec, která spadá do mikulovské vinařské oblasti. Rodina hospodaří na 5 ha vinic se širokou skladbou révy vinné. Jsou zde vysazeny především sazenice odrůd Veltlínské zelené, Ryzlink rýnský, Ryzlink vlašský, Aurelius, Frankovka, Sylvánské zelené. V malé části jsou zastoupeny také Cabernet Sauvignon, Rulandské bílé a další. Výroba je založena na produkci hroznů z vlastních vinic u kterých je po celý rok zajištěna maximální péče a ochrana.

Vinařství vzniklo v roce 2007. Zakládající vinařská rodina má však s výrobou vína mnohaleté zkušenosti. Vinný sklep byl postaven již v roce 1969 v té době bylo víno vyráběno pouze pro vlastní potřebu. Rodinnou tradici výroby vína započal již stařeček Jaroslav Buriánek I. Po té pomyslnou štafetu převzal jeho syn Jaroslav Buriánek II. Ten se snažil veškeré své zkušenosti a lásku k vínu předat svým dvěma synům. A to se úspěšně podařilo. Oba dva se věnují vinařství a Jaroslav Buriánek III. se stává, společně se svým otcem, zakladatelem Vinařství rodiny Buriánkovy. V současné době je veškerá produkce umístěna v novém sklepě, který byl zakoupen v roce 2006.

Vinařství a penzion rodiny BuriánkovySoučástí naší rodinné firmy je, kromě penzionu i Rodinné vinařství Buriánkovi, prostřednictvím kterého vám rádi připravíme řízenou degustaci vín, včetně posezení v tradičním kvelbeném sklepě s pohoštěním. Při prohlídce vinného sklepa se dozvíte řadu zajímavých informací nejen o našem vinařství, výrobě vína a zpracování hroznů.a strávíte příjemné chvíle u kvalitního vína.

  • Malá degustace (5 vzorků vín) cena od 100,- / osoba
  • Velká degustace (10 vzorků vín) cena od 200,- / osoba
  • Řízená degustace s občerstvením cena dohodou

Možnost stravování je v restauraci penzionu Usedlost pod vinohrady vzdáleném 200 m. V obci Hlohovec jsou dvě prodejny potravin vzdálené od penzionu 800 m.

Přejeme si aby se Vám v našem penzionu líbilo a strávili jste zde příjemné chvíle odpočinku.

Naše vína můžete zakoupit a ochutnat:

  • Jarmila Malířová - Vinotéka U Malířů Kolín - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Vinotéka v zámecké bráně Valtice - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
  • Vinotéka Benešov - www.vinoteka-benesov.cz
  • Restaurace U Hrabětů Český Brod - www.uhrabetu.cz
  • Restaurace Valtická rychta - www.valtickarychta.cz

Kontakty:

  • Ubytování - Jaroslav Buriánek: 733 133 671, Leona Buriánková: 733 133 674
  • Prodej vína, degustace - Jaroslav Buriánek: 733 133 671, Jiří Sup: 736 516 140