• Vinarstvi Slide Horni

Vinařství rodiny Buriánkovy

Vinařství se nachází v malebné jihomoravské obci Hlohovec spadající do mikulovské vinařské podoblasti.

Filozofií vinařství je produkce kvalitních vín s příjemně šťavnatou kyselinkou, typickou pro jižní Moravu. Vína okouzlí svou vůní a harmonií mezi zbytkovým cukrem a kyselinou. Výroba je založena na pěstování dobře vyzrálých hroznů výhradně z vlastních vinohradů o celkové výměře 7,2 ha v Hlohovci a okrajově ve Valticích. Po celý rok zajišťujeme maximální péči a přírodě šetrnou ochranu révy. Zaměřujeme se na vína v kategoriích bílé, růžové a červené  dle barvy a podle zbytkového cukru na suché, polosuché, polosladké a sladké. Sortiment doplňuje jemně perlivé víno s označením Frizzante. V průvěhu roku 2018 jsme vinařství vybavili čtyřmi nerezovými vinifikátory a tuctem nových dubových sudů typu barrique. 

Vinařství vzniklo v roce 2007. Rodina Buriánkova má však s výrobou vína mnohaleté zkušenosti. Původní vinný sklep byl postaven již v roce 1969, kdy bylo víno vyráběno pouze pro vlastní potřebu. Vinařskou tradici započal "stařeček" Jaroslav Buriánek. Poté pomyslnou štafetu převzal jeho stejnojmenný syn. Veškeré své zkušenosti a lásku k vínu předal svým dvěma synům, Jaroslavovi a Pavlovi. Jaroslav se svým otcem založili Vinařství rodiny Buriánkovy Valtice. Veškerá produkce byla do roku 2018 umístěna ve sklepě pořízeném v roce 2006. Nyní je vinařství  přesunuto do nového moderního provozu, který je jedním ze základních předpokladů k výrobě kvalitního vína.

IMGP1410pano
IMGP1455
IMGP1497
IMGP1522
IMGP1548
Vb Slide 02

Řízené degustace

Součástí vinařství je pořádání řízených degustací s následným "samostudiem" vín ve starém sklepě. Dozvíte se řadu zajímavých informací, ať už o našem vinařství, výrobě vína, zpracování hroznů nebo pěstování révy vinné. V neposlední řadě Vám náš zkušený someliér a zároveň lektor someliérství - Jiří Sup, prozradí příběhy týkající se vzniku Lednicko-Valtického areálu a knížecího rodu Liechtenstein. 

  • Řízená degustace se studeným občerstvením (15 vzorků vína s následnou volnou konzumací a studeným rautem) 600,- Kč bez DPH za osobu.
  • Řízená degustace se studeným i teplým občerstvením 800,- Kč bez DPH za osobu, výběr teplého jídla dle dohody.
  • Degustace na přání klienta, cena po dohodě dle konzumace a času 
  • Exkurze vinařským provozem s odborným výkladem a degustací pěti vín 200,- Kč bez DPH za osobu, délka cca. 60 min.
  • "Vínovýlet" - vyjížďka pohodlným automobilem s degustací vín u vybraných památek LVA a exkurzí do vinařství a vinohradu, cena dohodou dle konkrétního zadání a počtu účastníků, ideální pro čtyři až osm osob. 

 

Vinařství a penzion rodiny Buriánkovy

samolepky moravske

Ubytování

  • Jiří Sup 736 516 140, rezervace ubytování
  • ubytovani@vinarstviburiankovi.cz

Prodej vína, degustace

  • Jiří Sup: 736 516 140, prodej, degustace, rezervace ubytování
  • Jaroslav Buriánek: 733 133 671, majitel
  • vino@vinarstviburiankovi.cz

 

ZÁKAZ PRODEJE ALKOHOLU 
OSOBÁM MLADŠÍM
18 LET

košík je prázdný